28 червня 1971 року народився Ілон Маск - інженер, винахідник, інвестор, мільярдер. А ще це людина, яка змінює історію на наших очах і ламає будь-які стереотипи. З цієї нагоди пропонуємо вам переглянути відео.
▼
неділя, червня 28, 2020
пʼятниця, червня 26, 2020
Сказати "Ні" наркотикам
26 червня - Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом. На сьогодні це болюча проблема всього людства. У світі нині немає жодної країни, яка б могла доказово заявити, що їй вдалося подолати це зло. Найстрашніше те, що основна частина наркоманів - підлітки і молоді люди, і з кожним роком наркоманія "омолоджується". Вік першої спроби наркотичних речовин становить від 13 до 15 років, хоча в деяких регіонах він ще молодший - від 9 до 12 років. Чи знає молода людина, яка вперше пробує наркотик, що тягне за собою це сумнівне задоволення? Ми підготували відео, в якому спробували вказати всі негативні сторони і наслідки такого явища як наркоманія. Закликаємо кожного: зробіть одне-єдине зусилля і не піддайтеся спокусі! Пам'ятайте, це отрута і неминуча смерть! Скажіть категоричне "Ні" добровільному безумству!
пʼятниця, червня 19, 2020
Футбол без дружби не футбол
Віртуальна виставка до Всесвітнього дня дитячого футболу, який відзначають 19 червня.
середа, червня 10, 2020
"І повіє огонь новий з Холодного Яру"
Сьогодні, 10 червня, день народження у відомого українського письменника Василя Шкляра. З цієї нагоди ми підготували віртуальну виставку.
понеділок, червня 08, 2020
Океанічне дно, незвідані глибини
8 червня відзначають Всесвітній день океанів, які відіграють важливу роль в житті людей. Вони регулюють клімат, щороку годують мільйони людей, виробляють кисень, дають нам ліки, енергію та різноманітну сировину. А також є домівкою для величезної кількості рослин і тварин.
Як це не дивно, але науковцями досліджено приблизно 5% Світового океану, в той час як він займає понад 70% площі нашої планети. Людство знає набагато більше про поверхню Марса і Місяця, ніж про дно океану. Ось, наприклад, на поверхні Місяця побувало дванадцять людей, в той час як безодню Челленджера, найглибшу точку Маріанської западини, відвідало лише три. Потрібно визнати, що в океані може бути багато чого, про що ми навіть ще не здогадуємося.
Сьогодні ми пропонуємо вам вікторину з запитаннями, відповіді на які вже відомі науці.
четвер, червня 04, 2020
Зелене свято у травах іде
Незабаром вся Україна відзначатиме Трійцю, яка збіглася з набагато давнішим язичницьким святом проводів весни та зустрічі літа, що отримало в народі назву "Зелені свята". За традицією, Трійцю святкують три дні. Житло напередодні прикрашають свіжими гілками клена, берези, липи та запашними травами: мелісою, м'ятою, чебрецем, волошками, любистком. Однак осика і верба не підходять для цього. Заборона на використання осики пов'язана з тим, що на цьому дереві, за легендою, повісився Іуда, тому воно має погану енергетику. Вербу ж не ламають, оскільки вона вже віддала свої гілки у Вербну неділю. Вірувань щодо традиції прикрашати оселю зеленню доволі багато. В одних джерелах стверджують, що це символізує невмирущість життя, а також є ознакою того, що літо прийшло на зміну весні. В інших, що зелень відганяє від дому злих духів, адже в ці дні русалки та інші міфічні істоти особливо активні. З метою нагадати та популяризовати народні звичаї та традиції ми напередодні свята підготували книжкову виставку.
Література:
- Богуш, А. Українське народознавство/ Богуш, А. - Київ: Вища школа, 2002. - 407 с.
- Бойко, В. Свята українського народу. - Київ: Кобза, 2000. - 64 с.
- Воропай, О. Звичаї нашого народу. - Київ: Велес, 2005. - 528 с.
- Гоголь, М. Вечори на хуторі біля Диканьки. - Київ: Либідь, 2008. - 488 с.
- Духи природи. - Київ: Славутич, 1997. - 35 с.
- Калина, В. Рідний край, рідна матінка земля моя. - Луганськ, 1998. - 48 с.
- Круковська, В. Святкуймо зелені свята. - Львів.: Євросвіт, 2001. - 32 с.
- Люба моя Україна. Свята, традиції, звичаї, обряди, прикмети, та повір'я українського народу. - Донецьк: БАО, 2008. - 544 с.
- Маковій, Г. Очі згори / Маковій, Графіна. - Київ: Генеза, 1996. - 496 с.
- Радушинська, О. Українські свята. - Київ: Калита, 2007. - 63 с.
- Русалчин тиждень. - Харків: Фоліо, 2005. - 319 с.
- Українка, Л. Лісова пісня / Українка, Леся. - Харків:Фоліо, 2011. - 636 с.
вівторок, червня 02, 2020
Барви сонячного літа
Літо - це пора, яка славиться не тільки своїми спекотними сонячними днями, а й розмаїттям кольорів. Саме влітку вся природа живе на повну силу та використовує весь спектр фарб. Мабуть, саме через це літні квіти такі яскраві та по-особливому гарні. Дивлячись на них, ми отримуємо велике задоволення, гарний настрій і почуття душевної втіхи. Ми сподіваємося, що ці ж самі емоції залишаться у вас після знайомства з книгою Зірки Мензатюк "Український квітник".
понеділок, червня 01, 2020
Правознавчики
Як відомо, незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. А ось з правами навпаки - якщо ви їх не знаєте, то вони будуть порушуватися на кожному кроці. Основним міжнародним документом, в якому викладені права, що мають відношення до дітей, є Конвенція ООН про права дитини. До Дня захисту дітей ми підготували тест, який допоможе вам зрозуміти чи добре ви обізнані в цьому питанні.