неділю, червня 28, 2020

Ілон Маск: як стати мільйонером в 28 років

  28 червня 1971 року народився Ілон Маск - інженер, винахідник, інвестор, мільярдер. А ще це людина, яка змінює історію на наших очах і ламає будь-які стереотипи. З цієї нагоди пропонуємо вам переглянути відео.

пʼятницю, червня 26, 2020

Сказати "Ні" наркотикам

  26 червня - Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом. На сьогодні це болюча проблема всього людства. У світі нині немає жодної країни, яка б могла доказово заявити, що їй вдалося подолати це зло. Найстрашніше те, що основна частина наркоманів - підлітки і молоді люди, і з кожним роком наркоманія "омолоджується". Вік першої спроби наркотичних речовин становить від 13 до 15 років, хоча в деяких регіонах він ще молодший - від 9 до 12 років. Чи знає молода людина, яка вперше пробує наркотик, що тягне за собою це сумнівне задоволення? Ми підготували відео, в якому спробували вказати всі негативні сторони і наслідки такого явища як наркоманія. Закликаємо кожного: зробіть одне-єдине зусилля і не піддайтеся спокусі! Пам'ятайте, це отрута і неминуча смерть! Скажіть категоричне "Ні" добровільному безумству!

пʼятницю, червня 19, 2020

середу, червня 10, 2020

"І повіє огонь новий з Холодного Яру"

Сьогодні, 10 червня, день народження у відомого українського письменника Василя Шкляра. З цієї нагоди ми підготували віртуальну виставку.

понеділок, червня 08, 2020

Океанічне дно, незвідані глибини


8 червня відзначають Всесвітній день океанів, які відіграють важливу роль в житті людей. Вони регулюють клімат, щороку годують мільйони людей, виробляють кисень, дають нам ліки, енергію та різноманітну сировину. А також є домівкою для величезної кількості рослин і тварин. 
Як це не дивно, але науковцями досліджено приблизно 5% Світового океану, в той час як він займає понад 70% площі нашої планети. Людство знає набагато більше про поверхню Марса і Місяця, ніж про дно океану. Ось, наприклад, на поверхні Місяця побувало дванадцять людей, в той час як безодню Челленджера, найглибшу точку Маріанської западини, відвідало лише три. Потрібно визнати, що в океані може бути багато чого, про що ми навіть ще не здогадуємося. 
Сьогодні ми пропонуємо вам вікторину з запитаннями, відповіді на які вже відомі науці.

четвер, червня 04, 2020

Зелене свято у травах іде

Незабаром вся Україна відзначатиме Трійцю, яка збіглася з набагато давнішим язичницьким святом проводів весни та зустрічі літа, що отримало в народі назву "Зелені свята". За традицією, Трійцю святкують три дні. Житло напередодні прикрашають свіжими гілками клена, берези, липи та запашними травами: мелісою, м'ятою, чебрецем, волошками, любистком. Однак осика і верба не підходять для цього. Заборона на використання осики пов'язана з тим, що на цьому дереві, за легендою, повісився Іуда, тому воно має погану енергетику. Вербу ж не ламають, оскільки вона вже віддала свої гілки у Вербну неділю. Вірувань щодо традиції прикрашати оселю зеленню доволі багато. В одних джерелах стверджують, що це символізує невмирущість життя, а також є ознакою того, що літо прийшло на зміну весні. В інших, що зелень відганяє від дому злих духів, адже в ці дні русалки та інші міфічні істоти особливо активні. З метою нагадати та популяризовати народні звичаї та традиції ми напередодні свята  підготували книжкову виставку.







Література:
  • Богуш, А. Українське народознавство/ Богуш, А. - Київ: Вища школа, 2002. - 407 с.
  • Бойко, В. Свята українського народу. - Київ: Кобза, 2000. - 64 с.
  • Воропай, О. Звичаї нашого народу. - Київ: Велес, 2005. - 528 с.
  • Гоголь, М. Вечори на хуторі біля Диканьки. - Київ: Либідь, 2008. - 488 с.
  • Духи природи. - Київ: Славутич, 1997. - 35 с.
  • Калина, В. Рідний край, рідна матінка земля моя. - Луганськ, 1998. - 48 с.
  • Круковська, В. Святкуймо зелені свята. - Львів.: Євросвіт, 2001. - 32 с.
  • Люба моя Україна. Свята, традиції, звичаї, обряди, прикмети, та повір'я українського народу. - Донецьк: БАО, 2008. - 544 с.
  • Маковій, Г. Очі згори  / Маковій, Графіна. - Київ: Генеза, 1996. - 496 с.
  • Радушинська, О. Українські свята. - Київ: Калита, 2007. - 63 с.
  • Русалчин тиждень. - Харків: Фоліо, 2005. - 319 с.
  • Українка, Л. Лісова пісня / Українка, Леся. - Харків:Фоліо, 2011. - 636 с.

вівторок, червня 02, 2020

Барви сонячного літа

Літо - це пора, яка славиться не тільки своїми спекотними сонячними днями, а й розмаїттям кольорів. Саме влітку вся природа живе на повну силу та використовує весь спектр фарб. Мабуть, саме через це літні квіти такі яскраві та по-особливому гарні. Дивлячись на них, ми отримуємо велике задоволення, гарний настрій і почуття душевної втіхи. Ми сподіваємося, що ці ж самі емоції залишаться у вас після знайомства з книгою Зірки Мензатюк "Український квітник".

понеділок, червня 01, 2020

Кіндерленд, або країна дитинства


Дитинство - найпрекрасніша пора у житті людини. Все навколо здається таким цікавим та веселим. А що найбільше подобається дітям? Звичайно ж, грати в ігри, дивитися улюблені мультфільми та читати книжки з яскравими ілюстраціями. Ми поєднали це все і запрошуємо наших юних читачів взяти участь у грі.



Правознавчики

Як відомо, незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. А ось з правами навпаки - якщо ви їх не знаєте, то вони будуть порушуватися на кожному кроці. Основним міжнародним документом, в якому викладені права, що мають відношення до дітей, є Конвенція ООН про права дитини. До Дня захисту дітей ми підготували тест, який допоможе вам зрозуміти чи добре ви обізнані в цьому питанні.