субота, листопада 30, 2024

Книга місяця: листопад 2024


У листопаді найбільш затребуваними книгами були:

📕Сашко Дерманський «Тю!» - сказав їжачок»
Видавництво: Vivat
Кількість сторінок: 144
Рекомендований вік: 6+

Сашко Дерманський - письменник, твори якого залюбки читають дітлахи. І нова його казка «Тю!» - сказав їжачок» теж неодмінно їм сподобається, бо насичена кумедними ситуаціями та пригодами. Все починається з того, що тато їжачка Тю, однієї ночі, проводячи наукові дослідження (щоб довести всім звірям, що вони помиляються щодо людяків - людей), безслідно зникає… Їжачок Тю, який до цього моменту страждав від нудьги і лише мріяв про мандри, вирішує йти на його пошуки. І куди ж без вірних друзів-помічників. Недаремно ж він познайомився з ведмедиком Михасем та білочкою Лампочкою... 
Якщо хочеться почитати щось концентровано прикольне (за відгуками читачів), неймовірно цікаве, і щось таке, що захочеться розібрати на цитати і користуватися ними у повсякденному житті з метою зробити його більш позитивним, то ця книга саме для вас. Вона прекрасно підходить для сімейного читання.

📘Агата Крісті «I не лишилося жодного»
Видавництво: КСД
Кількість сторінок: 288
Рекомендований вік: 15+

Агата Крісті заслужено вважається королевою детективів. Її роман «І не лишилось жодного» - чудовий приклад детективу з «вбивством у замкненій кімнаті» (в даному випадку - на ізольованому острові). Сюжетна лінія надзвичайно заплутана. На віддалений острів запрошено десять незнайомців. У кожного своє темне минуле і приховані гріхи. Однак, поки вони не розуміють, хто і для чого їх сюди викликав. Через певний час починається жахіття: хтось жорстоко і вигадливо вбиває гостей, а зі столу, на якому стояло рівно десять порцелянових статуеток, перед кожним убивством зникає одна. Хто за цим стоїть? Хто цей божевільний, що одночасно і суддя, і прокурор, і кат? І хто буде наступною жертвою? Інтрига триматиме до останньої сторінки.


вівторок, листопада 26, 2024

Особистий та сімейний бюджет

21 листопада за сприяння бібліотеки "Преображенська" було проведено лекцію з фінансової грамотності для учнів 9-х класів ліцею № 144. Захід втілився в рамках проєкту «Підвищення рівня безпеки, захищеності та психічного здоров'я жінок і дівчат, а також просування їхніх прав людини», який реалізує ГО "Дівчата" за донорської підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) в партнерстві з ГО "Звершення".
Психологиня Тетяна Герасимова прочитала пізнавальну і корисну лекцію для підростаючого покоління. Зокрема, учні дізналися про сімейний та особистий бюджети, резервні фонди, як ефективно управляти своїми фінансами, яким чином можна отримувати фінансові надходження тощо. Була помітна велика зацікавленість слухачів темою і те, що вони досить обізнані в ній. Це свідчить про те, що вже в такому віці, молодь володіє певним набором навичок і знань. А мета подібних заходів націлена на розширення та поглиблення їх, аби підлітки в перспективі вміли приймати обґрунтовані та ефективні рішення, пов’язані з фінансовими ресурсами. 
Бібліотека "Преображенська" висловлює вдячність всім причетним до проведення цього заходу.


понеділок, листопада 25, 2024

Незабудьки пам'яті

23 листопада у бібліотеці "Преображенська" було проведено майстерклас з виготовлення квітки "незабудьки". Цей захід було приурочено до Дня пам'яті жертв Голодомору. Працівники бібліотеки розповіли дітям, що "незабудька" - українське слово і походить від виразу "не забудь". Вона є символом пам'яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років. Символічним є і те, що квітку діти майстрували у жовто-блакитних кольорах - кольорах вільної і незалежної України. Процес виготовлення "незабудьки" супроводжувався тишею. Майже не було розмов, лише концентрація на процесі і думки про важливе значення цієї маленької квіточки, яку дітки старанно виготовляли. Наприкінці заходу усі зробили фото своїх виробів, де "незабудька" - символ пам'яті про минулу трагедію, а колоски - символ урожаю, хліба, життя. Такі майстеркласи відрізняються від звичайних, але вони несуть в собі важливу місію - передавати знання про Голодомор майбутнім поколінням, цінувати те, що маємо, вірити у світле майбутнє і у те, що добро завжди перемагає зло.




четвер, листопада 21, 2024

У центрі Всесвіту - дитина

20 листопада - важлива дата, оскільки в 1959 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. Саме з цих слів розпочався захід "У центрі Всесвіту - дитина", що було проведено працівниками бібліотеки "Преображенська" з нагоди Всесвітнього дня дитини. Запрошені гості, учні 4 класу ліцею № 43 "Грааль", здійснили мандрівку у Світ Права. Бібліотекарі розповіли їм про те, що важливо знати й уміти користуватися знаннями про права дитини. Адже це сприятиме прийняттю відповідальних рішень, допоможе відстоювати власну точку зору і протидіяти порушенням. Але не можна говорити про права, забуваючи про обов’язки, бо право - це зворотній бік обов’язку. А далі, щоб закріпити почуте, бібліотекарі запропонували дітям обіграти різні життєві ситуації. Також звернулися до казок, де ці права порушуються. І наостанок усі разом створили квітку, на пелюстках якої зазначили основні права дитини. Сподіваємося, що захід допоміг дітлахам зрозуміти свої права та осмислити можливості їх використання в різних життєвих ситуаціях.





    

середа, листопада 20, 2024

На гостини до бібліотеки

Перше знайомство має властивість запам'ятовуватися надовго, а можливо і на все життя. Тому, перша зустріч дитини з книгою, з бібліотекою є дуже важливою. Розуміючи це, працівники бібліотеки "Преображенська" завжди ретельно готуються до зустрічей з гостями книгозбірні. 
Ось і цього разу до її стін завітали першокласники ліцею № 43 "Грааль". Бібліотекарі провели для них пізнавально-оглядову екскурсію. Ще зовсім маленькі, але такі допитливі дітлахи не приховували прагнення про все дізнатися, все зрозуміти. Вони уважно слухали, що є особливого в бібліотеці, чим вона відрізняється від книжкових крамниць, як стати її користувачем, як поводитися з книгами... З нетерпінням діти чекали того моменту, коли ж можна буде здійснити "мандрівку" книжковим містом, погортати сторінки яскраво ілюстрованих казочок чи дістати з полички справжню енциклопедію. А який подив був у них, коли вони дізналися, що у бібліотеці є ігровий зал, де можна весело провести час, пограти в ігри, в ляльковий театр тощо. 
Бажання стати читачами бібліотеки та щирі слова вдячності, які були почуті від маленьких гостей наприкінці зустрічі, засвідчили про те, що бібліотекарі з поставленою задачею впоралися, а дітям сподобалося подорожувати світом книжок.



субота, листопада 16, 2024

Нехай же пишається кожна родина за донечку добру і доброго сина

Щороку 16 листопада у всьому світі відзначають Міжнародний день толерантності. З цієї нагоди у бібліотеці "Преображенська" було проведено ігрову програму під назвою "Нехай же пишається кожна родина за донечку добру і доброго сина". Учні 3-го класу ліцею №43 "Грааль", які завітали на цей захід, дізналися багато цікавого про таке важливе для суспільства поняття як "толерантність". Також бібліотекарі пояснили їм значення слів "емпатія", "терпимість", "лояльність", "тактовність" тощо. А потім запропонували перейти до ігрових вправ та завдань. Діти будували асоціативний ряд, складали вислови про толерантність та пояснювали їх, ділилися секретами спілкування, добирали риси характеру, притаманні толератній людині... Завдяки таким вправам школярі змогли краще зрозуміти значення нових слів і пересвідчитися, що творити добро зовсім неважко, але так важливо.
Врешті-решт, усі учасники заходу дійшли висновку, що толерантність врятує світ. Адже у ньому живе мільйони людей, не схожих одне на одного як зовнішністю, так і характером. І щоб мирно співіснувати, потрібно проявляти толерантність і терпимість до всіх без винятку. 




вівторок, листопада 12, 2024

Осінній годинник

Осінь багата своїми дарами, за допомогою яких можна зробити неймовірні вироби. Як варіант - чудовий годинник, прикрашений осіннім листям, жолудями, каштанами та ягідками. Саме такий виріб виготовили минулої суботи усі, хто відвідав заняття гуртка "Майстерня чудових саморобок" у бібліотеці "Преображенська".
Юні майстри з першої хвилини сконцентровано і старанно працювали над годинником, неквапливо намотували мотузочку на основу і сумлінно слідували рекомендаціям бібліотекарів. Діти обмінювалися ідеями, допомогали одне одному та ділилися враженнями. Хтось працював швидше, хтось - повільніше, але сам процес подарував лише позитивні емоції. Адже "Майстерня чудових саморобок" давно вже стала для її учасників місцем, де можна не тільки творчо попрацювати, а й знайти нових друзів, набути нового досвіду і, як завжди, по завершенню, мати оригінальний виріб, виготовлений власноруч, як ось цей "осінній годинник".






понеділок, листопада 11, 2024

Червона калина - то наша країна!

7 листопада у бібліотеці "Преображенська" відбулося чергове заняття розмовного клубу "Мова - це наша світлиця". "Червона калина - то наша країна!" - такою була тема обговорення. Бібліотекарі розповіли дітям про значення калини для українців, пояснили з чим пов'язана така її популярність серед народу та пошана до неї. Також звернулися до усної народної творчості - послухали легенди, пригадали пісні, приказки та прислів'я про цю рослину.
Практична ж частина заходу була насичена письмовими та інтерактивними вправами, які ховалися за ягідками калини. Діти по черзі діставали ягідку за ягідкою і з ентузіазмом виконували різноманітні завдання: розгадували ребуси, складали анаграми, добирали синоніми, фразеологізми тощо.
За такими розвагами час сплинув швидко. Усі учасники заняття отримали не тільки корисні знання, а й купу позитивних емоцій.




субота, листопада 02, 2024

Книга місяця: жовтень 2024


Найпопулярнішими книгами жовтня за результатами кількості запитів серед читачів стали:

📒Х’ю Лофтінг «Історія доктора Дуліттла, його життя вдома і дивовижні пригоди в далеких країнах»
Видавництво: «Апріорі»
Кількість сторінок: 184
Рекомендований вік: 6+

Історія доктора медицини Джона Дуліттла - класика дитячої літератури. Це одна із серії книг про доброго і чуйного доктора - дивакуватого, але позитивного, який жив на окраїні невеличкого містечка і працював за велінням серця. У своєму помешканні Дуліттл тримав безліч тваринок і навчився розуміти їхню мову. І хоч свою кар’єру він починав з лікування людей, та доля розпорядилася інакше… Небезпечні пригоди Дуліттла розпочинаються, коли він вирушає до Африки лікувати мавпочок. Це гарна історія для сімейного читання і розвитку емпатії, привід по-іншому подивитися на братів наших менших. Також книга сприяє формуванню у дітей позитивного світосприйняття та заохочує їх до читання.

📘Іван Багряний «Тигролови»
Видавництво: «Фоліо»
Кількість сторінок: 304
Рекомендований вік: 15 +


Роман «Тигролови» - твір, в якому неймовірно реалістично описано страшну трагедію українського народу під час сталінських репресій. На перший погляд, здається, що це цікава розповідь про непросте життя полоненого Григорія Многогрішного, якому вдалося втекти із «ешелону смерті», а також про його пригоди та кохання. Проте ця історія набагато глибша. 
Вона про те, як багато складних випробувань може витримати людина, якщо вона прагне вижити, вижити за будь-яких обставин і повернути собі свободу.
Крім того, необхідно відмітити і те як тонко, детально і красиво автор описує природу.
Може так статися, що враження від прочитання роману будуть сильними і незабутніми, і вам захочеться перечитати його знову.