вівторок, квітня 12, 2016

Космічний літопис

12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики. Міжнародний день польоту людини в космос. День працівників ракетно-космічної галузі України.

   Світова спільнота відзначає Всесвітній день авіації і космонавтики. Це свято можна вважати національним, адже наші співвітчизники стояли біля витоків підкорення космосу та ракетобудування. Юрій Кондратюк (м.Полтава) - вчений-винахідник, один з піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. У 1914 р. розпочав займатися проблемою міжпланетних польотів. Микола Кибальчич (Черніг.обл.) - винахідник, автор проекту першого у світі реактивного летального апарату. Сергій Корольов (Житомир) - засновник практичної космонавтики.  Перший український космонавт Павло Попович здійснив політ в 1962 р. на космічному кораблі "Восток". Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк в 1997 р. був учасником місії STS у складі екіпажу американського космічного корабля "Спейс Шаттл Колумбія". 
   Нова космічна ера - ера освоєння людиною космосу розпочалася 12 квітня 1961 р. Юрій Гагарін здійснив подорож навколо планети Земля (тривалістю 108 хвилин). Він піднявся на недосяжну висоту та став першим в історії людства дослідником космосу.
   Сучасна космічна діяльність високорозвинених держав спямована на економічний та науково-технічний розвиток, розв'язання глобальних проблем людства, у тому числі проблем безпеки, і характеризується новими завданнями щодо використання космічної техніки.

В бібліотеці представлена виставка: "Сторінками космічного літопису". Можна ознайомитися з літературою про космос, освоєння космічного простору, космонавтів. А також з творами письменників-фантастів різних країн про космічні подорожі, мрії, відкриття.                    
                                       Рекомендуємо літературу:
  • Бучарский, В. Светелка во Вселенной / Бучарский Вячеслав. - Калуга: Золотая аллея, 1998. - 160 с.
  • Гагарін, Ю. Бачу землю / Гагарін, Юрій. - Київ: Веселка, 1984. - 39 с.
  • Гагаріна, Т. Слово про сина / Гагаріна, Тетяна. - Київ: Рад.школа, 1985. - 180 с.
  • Земля і Всесвіт. - Київ: ПАВЛІН, 2005. - 208 с.
  • Кларк Стюарт. Дослідження космосу. - Київ: Махаон-Україна, 2001. - 47 с.
  • На крилах мрії.- Харків: Ранок, 2005. - 66 с.
  • Найцікавіше про космос. - Харків: Торнадо, 2007. - 96 с.
  • Слово про Корольова. - Київ: Молодь, 1970. - 307 с.
  • Стовелл, Л. Історія космічних досліджень. - Київ: Країна мрій, 2011. - 103 с.
  • Челлонер, Д. Атлас космосу / Челлонер, Джек. - Харків: Ранок, 2005. - 80 


Немає коментарів:

Дописати коментар