четвер, березня 09, 2023

Легендарна лялька Барбі - ікона стилю

                     В усьому світі щодня відзначається багато незвичайних свят. В основному це свята, придумані людьми, які намагаються поглянути на життя з нестандартної точки зору, привнести більше свіжості і натхнення в повсякденну рутину або просто повеселитися..Серед незвичайних свят можна знайти особливий день практично для чого завгодно. Ось, наприклад, 9 березня - День Барбі.                 

  Іграшка Барбі вперше дебютувала 9 березня 1959 року на Американському міжнародному ярмарку іграшок в Нью-Йорку. Дівчаткам всього світу компанія Mattel подарувала першу іграшкову "дорослу подругу", яка відкрила юним красуням ширше поле для фантазії і розвитку. Барбі має біографію, друзів і свої захоплення, це не просто іграшка, а ціла сторінка історії. На сьогоднішній день виробники Барбі дивують покупців широким асортиментом ляльок і аксесуарів до них.        Барбі - це тепер не тільки блакитноока блондинка-модель, це і Барбі-мама, Барбі-лікар, Барбі-дизайнер. Виробляються ляльки з різними "професіями", в різних вбраннях, з різним волоссям і різним кольором шкіри. Саме тому, граючись з Барбі, кожна дівчинка, незалежно від частини світу, в якій знаходиться, відчуває себе прекрасною і не самотньою в своїх інтересах. Дівчата отримують перші уроки стилю. В магазинах можна вибрати одяг для Барбі "на всі випадки життя", при цьому наряди розроблені з урахуванням сучасних тенденцій. Одягаючи Барбі, маленька модниця вчиться комбінувати одяг, визначає, що варто одягти для конкретного випадку, а також отримує уявлення про свій власний стиль. Також, роблячи Барбі зачіски, дівчинка привчається стежити і за власною зовнішністю. Корисна або шкідлива Барбі? Одні психологи вважають, що граючи з красунею і модницею, дівчатка вчаться доглядати за собою. Інші кажуть, що пропорції у ляльки нереальні, "нелюдські", жодній дівчинці таких ніколи не досягти. В результаті з'являється комплекс неповноцінності і проблеми з харчуванням у дівчаток-підлітків. В Англії, наприклад, стали потихеньку наближати ляльки, аналогічні Барбі, до зовнішності "гладенької" дівчинки-підлітка. В Ізраїлі зовсім Барбі заборонили і замінили на ляльки, які виглядають більш реально. Купувати чи ні іграшку -  вирішують батьки. Але є ще категорія людей, дорослих, які колекціонують ляльок. Таких колекціонерів по всьому світу більше 100 тисяч. І половина з них витрачає кожного року на своє захоплення до тисячі доларів. Для своїх маленьких читачів бібліотекарі підготували виставку-інсталяцію, присвячену Барбі.
                       бібліотеки_соломянки #бібліотека_преображенська  #виставкапрезентація #Барбі                                                                                 Немає коментарів:

Дописати коментар