пʼятниця, березня 27, 2015

Із Литви з любов'ю

  Книжки не трапляються випадково...
       
В нашій бібліотеці є ЧУДОВА книжка: "Любов коня Домінікаса". Створив її відомий литовський письменник, батько 5-х дітей, Вітаутас В.Ландсбергіс. З литовської переклав Дмитро Чередниченко. Художник Надія Дойчева-Бут. В Україні видання здійснено за підтримки програми з популяризації литовської літератури у світі "Книги з Литви". Твір визнаний найкращою книгою Литви в 2004 році.
"Любов коня Домінікаса" - як задушевна народна пісня, яку не можна переказати, можна лише проспівати.Книжку треба прочитати кожній дитині, а також кожному дорослому, бо вона  - і про наше доросле життя з усіма його несподіванками-проблемами. У книжці є мудрі підказки і застереження, є гумор і патріотизм, християнські настанови і важкі уроки життя, краса і ніжність, а найголовніше - є вірні друзі та їхня доброта.
Автор зізнався, що ім'я Домінікас придумав спонтанно, а потім довів, що Домінікас - це святе ім'я, котре означає "Божий слуга". Домініканці - ченці, які пробують змінити світ із допомогою слова. Такий домініканець і кінь Домінікас, який мандрує по світу і допомогає всім. А почалась подорож заради Волошки, яка втілює вічний цикл - повторення, відродження весною.
Читаючи книгу, всюди чуєш і бачиш Литву. "І зрозумів кінь, що він уже вдома, уже в Литві...". Непомітно і природно автор формує в малих читачів розуміння своєї рідної землі, до якої треба і хочеться вертатися з далеких чужин, розуміння свого великого дому.
Бажаємо і дятям, і дорослим в наш нелегкий час поринути в світ доброти, любові, відданості. Книга Вітаутаса В.Ландсбергіса "Любов коня Домінікаса" - ПРОМІНЧИК ЛЮБОВІ.
Наші маленькі читачі зібрали героїв книги, а ми вам їх представляємо.Нехай кожен буде заінтригований і захоче узнати про їх пригоди.

четвер, березня 26, 2015

Володарка Сходу - Роксолана

Книзі Павла Загребельного "Роксолана" -  35 років 

П.Загребельний: "Власне, роман - це історія боротьби нікому не знаної дівчини й жінки за свою особистість, за те, щоб уцілити, зберегти і вберегти себе, а тоді вознестися над оточенням, може, й над цілим світом".
Роксолана була полонянкою, а стала султаншею. Була безправною рабинею, а стала вершителькою доль, могутнью правителькою, володаркою Сходу. Юна українська дівчина подолала шлях від невільниці в гаремі турецького султана до його улюбленої дружини. Роксолана, Хуррем, Хасекі - все це її імена, під якими вона знана світові. Роксолана - єдина султанша в тисячолітній історії могутньої Османської імперії. Сам автор пояснив міф створеної ним Роксолани через призму страждання: "Роксолана стала символом українки, яка ніде не пропаде, не загине ні при яких обставинах. Вона гідна поваги. Вона страждала все життя. Я написав в романі, що вона померла не від віку, а від страждань".
Роман Павла Загребельного "Роксолана" - вдала, талановита спроба запалити в серцях українців віру у свої сили, гордість до свого минулого, до безмежних можливостей українського духу.

субота, березня 21, 2015

Гармонія мелодії і слів

 
Максим Тадейович Рильський
Видатний український поет, неперевершений     майстер художнього перекладу, дослідник фольклору, мистецтвознавець, мовознавець, активний громадський діяч.
Велика творча спадщина М.Т.Рильського. А ще була музика в його житті, його творчості. Максим Рильський був людиною широкого обдарування, мав непересічений хист імпровізатора. Вчив його фортепіаній грі славетний Микола Лисенко. Поет не раз акомпанував своєму другу  І.С.Козловському. Поета єднала творча дружба з колективом Київського театру опери та балету. Він створював, перекладав, редагував оперні лібретто. На вірші поета написані понад 300 пісень, романсів.
Полонений музикою Шопена, його чудовими вальсами, поет створює вірш "Шопен". У вірші він звертається до пана Фредеріка Шопена, дає естетичну оцінку вальсам, розповідає про силу впливу музики на поета. Ліричний герой у погоні за щастям, за любов'ю, захоплений красою жінки.
Своїм користувачам бібліотекарі представили виставку "Гармонія мелодії і слов". За основу ми взяли вірш М.Т.Рильського "Шопен". Одна частина виставки знайомить з біографією поета, його друзями, його творами. Друга частина присвячена Фредеріку Шопену, великому польському композитору. Пропонумо матеріали про його життя, музичну діяльність, дружбу з відомими особами, його велике кохання...
Бажаємо всім зацікавленим отримати задоволення від ознайомлення з життям і творчістю великого літератора і великого композитора.

вівторок, березня 17, 2015

МАЛЮЄМО ФЛОМАСТЕРАМИ



                             55 років від дня появи фломастерів




          Фломастер - різновид ручки для малювання широкими соковитими лініями, що має стрижень з фетру або повсті, насичений тушшю або чорнилом.

У 1960 році німецька фірма Edding, яка спеціалізувалася на виробництві фарб, олівців,чорнил, уперше в Європі випустила фломастер. Перший зразок був названий як маркер "Edding № 1", в якості його наконечника був використаний пресований повстяний матеріал. 17 березня 1960 року канцелярська компанія Pentel з Токіо виставила на продаж перші фломастери. Незабаром фломастери з наконечниками, виготовленими з фетру, представила і фірма Tokyo Stationery Company. Таким чином, 17 березня святкуємо День появи  фломастерів у продажу.




   В бібліотеці проходить День розмальовок, присвячений Дню появі фломастерів у продажу. Відвідувачі та читачі бібліотеки одержують інформацію про історію фломастерів, перші зразки яких з'явилися ще в Єгипті часів Тутанхамона. Діти згадують які види фломастерів є та з радістю поринули у процес малювання. Тематика малюнків була різною, але всі зроблені фломастерами. А, головне, у дітей чудовий настрій.









        Чарівні фломастери в умілих руках                                                                        

                     
                           








неділя, березня 01, 2015

1 березня - Всесвітній день котів

1 березня - Всесвітній день котів. Особливий день, покликаний привернути увагу до всіх заслуг цих тварин перед людьми. Вони живуть у людській оселі понад 9500 років. Існує 256 порід домашніх котів. Багато книжок написані про них, створені чудові мультфільми та художні фільми. Але жодний не може передати унікальний характер котів.
               Киця любить, як по спинці гладжу киценьку свою,
               Як дарую їй гостинці, кашку, молочко даю.
               Киця сердиться на мене, як смикну її за хвіст.
               Очі робляться зелені, і не п'є тоді й не їсть
Пропонуємо ознайомитися із книгами, які присвячені пухнастикам.
"Мордочка, хвіст і чотири лапи"
"КОТЯЧІ ТАЄМНИЦІ"

   
  
  
"ТВОРЧІСТЬ НАШИХ ЧИТАЧІВ"
До свята котів діти подарували свої малюнки
Всіх котів, а також їх господарів вітаємо з цим чудовим святом!