Щасливе дитинство - це друзів багато,
З якими і будні минають, як свято.
Що таке дитинство? Дитинство - це безтурботність, веселість, радість кожної людини.
Для наших маленьких друзів ми влаштували свято з нагоди закінчення 1-го класу та Дня захисту дітей. 45 хвилин веселощів, сміху, пісень, пустощів. Всі отримали гарний настрій! Зі святом!
"Ой зів'ю вінки та на всі святки,
Ой на всі святки, усі празднички"
Кульмінацією весняних святочних дій виступали зелені свята, коли зеленню прикрашали помешкання, водили "куща" (вбрану в зелені квіти дівчину). Зелена неділя - то свято Трійці (Бога-Отця, Бога-Сина, Бога-Духа Святого). В четвер випікали калачики, з якими в неділю чи у суботу йшли до померлих. Дівчата завивали вінки, з якими мали ходити аж до неділі. У п'ятницю бралися за вишивання на чоловічих сорочках. Кожен день на Трійцю був насиченим і цікавим. А ще Свята Неділя має назву Русальна, або Клечальна Неділя. Дуже цікаві обряди збереглися в Україні до наших днів. Зелена Неділя відкриває ворота красному літу. В бібліотеці до уваги наших користувачів ми представили книжково-ілюстративну виставку "Трійця йде - літо веде".
Література:
- Богуш, А. Українське народознавство/ Богуш, А. - Київ: Вища школа, 2002. - 407 с.
- Духи природи. - Київ: Славутич, 1997. - 35 с.
- Люба моя Україна. Свята, традиції, звичаї, обряди, прикмети, та повір'я українського народу. - Донецьк: БАО, 2008. - 544 с.
- Маковій, Г. Очі згори / Маковій, Графіна. - Київ: Генеза, 1996. - 496 с.
- Українка, Л. Лісова пісня / Українка, Леся. - Харків:Фоліо, 2011. - 636 с.
Щорічно в третю неділю травня відзначають Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам'яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.
Мета "Дня пам'яті померлих від СНІДу" є привернення уваги наслення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих. В бібліотеці відбулася відбувся захід, присвячений темі СНІДу. На зустріч підлітків із 9-го класу прийшов Артеменко Артем Михайлович - провідний фахцівець з соціальної роботи Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Солом'янської РДА. Спілкування відбулося у формі жвавої розмови про страшну хіоробу, яка вбиває молодь. Статистика померлих від СНІДу катастрофічна. І тому нагадувати про СНІД треба постійно.
Вишивка в Україні - один з найбільш улюблених і поширених різновидів народної творчості. У виробах українських вишивальниць нас захоплює піднесений світ краси і фантазії, поетичного осмислення життя, світ натхнених образів, коріння яких сягає міфології, звичаїв і уявлень наших предків. Особлива увага приділялась вишивці сорочки. На будень вишивали просто, скромно, на свято - складніше й багатше, найпишніше - весільні і дівочі сорочки. Вишиванці ми присвятили майстер клас. Діти прослухали розповідь про історію вишиванки, орнаменти, колірну гаму. Подивилися фільм про вишиванку, а потім почали створювати свою особисту сорочку. В процесі роботи у всіх був гарний настрій: діти слухали українські пісні про вишиванку, підспівували самі та давали назви своїм святковим сорочкам. Свято вдалося!