четвер, листопада 30, 2023

До тварин зі співчуттям та любов'ю

30 листопада - Всесвітній день домашніх тварин. Користуючись нагодою, хочемо представити вашій увазі серію книжок:

Люсі Деніелс "Історії порятунку"
Видавництво: АССА
Кількість сторінок: 128
Рекомендований вік: 6+

Під псевдонімом Люсі Деніелс обʼєдналися кілька авторів у співпраці з ветеринарами і написали книги, які навчають дітей ставитися до тварин зі співчуттям, повагою та любовʼю.
Деякі з цих книжок ми отримали раніше від Українського інституту книги (і вони дуже полюбилися маленьким читачам), а деякі з них - зовсім новинки.
Тож мерщій до бібліотеки за новими книжечками!






Осіння аплікація

Хоча за вікном сніг, але на календарі все ще осінь. Добігають кінця останні її дні. А чому б не провести їх весело і творчо? Працівники бібліотеки “Преображенська” завітали у гості до учнів 2-го класу ліцею № 144 ім. Г. Ващенко і запропонували їм виготовити осінню аплікацію у вигляді грибної галявини. Яскраві мухоморчики одразу сподобалися малечі й робота закипіла: діти старанно вирізали, клеїли та створювали свої композиції. У декого виникло бажання зробити оригінальну поробку і до початкового задуму вони внесли свої корективи. Також, виконуючи завдання, школярі та бібліотекарі обговорили, що мухомор, хоч і красивий гриб, але отруйний. Дехто поділився своїми враженнями від походу в ліс за грибами. Таким чином, вийшов урок не лише творчості, а й натхнення та пізнання природи. Шкода, що час сплинув швидко, проте весело і з користю.


середу, листопада 29, 2023

Небезпека, яку несе СНІД

У рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" та напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у бібліотеці "Преображенська" пройшла година спілкування "Небезпека, яку несе СНІД". Бібліотекарі обговорили з підлітками важливість цієї проблеми, методи профілактики, необхідність здорового способу життя та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. При цьому увага акцентувалася на тому, що ВІЛ/СНІД — це проблема, яка стосується кожного, а єдина зброя проти неї — це знання і власна обережність. Підлітки брали активну участь у розмові, задавали питання і висловлювали свої думки, а для закріплення почутого пройшли тест “Міфи і факти про ВІЛ/СНІД”. Особливу зацікавленість у присутніх викликали відеофільм та література на цю тему, а наведені в них статистичні дані вразили і змусили більш серйозно поставитися до цієї проблеми людства.
Сподіваємося, що колись нарешті можна буде сказати: “Зі СНІДом покінчено!”







вівторок, листопада 28, 2023

Ляльки власноруч

27 листопада відзначалося незвичайне свято - День шпильки та голки. Цей день засновано на честь бродвейського мюзиклу 1937 року "Булавки та голки", який закликав до соціальної справедливості. Унікальність цієї вистави полягала в тому, що в ній грали виключно члени профспілки, які вдень працювали на швейних фабриках, а вночі були акторами.
Користуючись цією нагодою, для усіх шанувальників рукоділля та хенд-мейд мистецтва наші бібліотекарі вирішили створити виставку "Ляльки власноруч". На ній представлено саморобні іграшки різноманітних стилей та матеріалів, які отримала бібліотека в подарунок від своїх користувачів. Також ті, хто бажають навчитися виготовляти ляльки власними руками, знайдуть тут книги за даною тематикою, а найбільш допитливі - інформацію про історію появи ляльок та цікаві факти про них. Цією виставкою ми хотіли нагадати, що іграшки можна не тільки купувати, а й створювати власноруч. Це оригінально і захоплююче!




  Література:

  • Вірченко, О. Їжачок-хитрячок про чарівний гачок. Іграшки. - Київ: ТОВ "КТБ "Альфа", 2017. - 64 с.
  • Вірченко, О. Чарівний гачок. Ляльковий театр. - Київ: ТОВ "КТБ "Альфа", 2020. - 64 с.
  • Вірченко, О. Чарівний гачок. Святкові подарунки. - Київ: ТОВ "КТБ "Альфа", 2020. - 64 с.
  • Погребняк, Л. Ляльки власноруч. Казкові персонажі. - Київ: ТОВ "КТБ "Альфа", 2020. - 64 с.
  • Погребняк, Л. Ляльки власноруч. Перша колекція. - Київ: ТОВ "КТБ "Альфа", 2020. - 64 с.
  • Шарц, О. Уроки бабусі Марусі. Вчимося шити. - Київ: ТОВ НВП "Символ", 1998. - 16 с. 





понеділок, листопада 27, 2023

Кучерявий баранчик

У рамках гуртка “Майстерня чудових поробок” в бібліотеці “Преображенська” пройшов дитячий майстер-клас “Кучерявий баранчик”. Цей захід був присвячений Всесвітньому дню домашніх тварин, який щороку відзначають 30 листопада. Бібліотекарі скористалися нагодою нагадати дітям про необхідність дбайливого і відповідального ставлення до своїх домашніх улюбленців, познайомили з новими книжечками про братів наших менших і запропонували виготовити поробку - кучерявого баранчика.
За веселими розмовами та цікавим творчим процесом час сплинув швидко й непомітно. Кожен учасник не лише створив свою власну оригінальну іграшку, а й отримав гарний настрій. А ми вкотре переконалися, що такі творчі заходи допомогають дітям знаходити нових друзів та відволікатися від переживань і негативних емоцій. Тож слідкуйте за нашими анонсами, долучайтеся до наших активностей. Ми завжди раді бачити вас!
 


вівторок, листопада 21, 2023

Хай щастю дитини не буде кінця

Найдорожче у світі - це наші діти. Вони - наш стимул, радість і надія. І нам, дорослим, хочеться, щоб діти завжди почувалися щасливими, навіть у такі нелегкі часи. З метою подарувати дітлахам усмішку, підтримати їхню віру в добро та казку, працівники бібліотеки "Преображенська" у Всесвітній день дитини провели для учнів других класів школи № 43 святковий захід "Хай щастю дитини не буде кінця". На школярів очікували цікаві конкурси та завдання за мотивами улюблених казок та мультфільмів, а в проміжках - веселі рухливі ігри. Дітлахи активно приймали участь, фантазували та знаходили нестандартні відповіді. Бібліотекарям та вчителям було приємно спостерігати за щирими емоціями дітей, бачити їхні щасливі й усміхнені обличчя.


Україна - це територія гідності й свободи.

                  За свободу  рідного краю боротись будем до кінця              

               21 листопада  в Україні відзначають День гідності та свободи - одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революцій:  Померанчевої (Майдан 2004 року)  і Революції Гідності 2013 року. Цього дня українці вшановують пам'ять про людей, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору. Після трьох місяців мітингів і жорстоких боїв у центрі Києва з понад сотнею вбитих та тисячами поранених за кілька днів, у ніч на 22 лютого 2014 року тодішній президент Янукович втік з України. Після цього розпочалася військова агресія Росії, яка супрводжувалася анексією Криму та окупацією окремих територій Донецької й Луганської областей. Ми - українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Але війна не обійшла нашу державу. Після Майдану і до цих пір на території нашої країни немає спокою, 24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап російсько-української війни. Ще кілька років тому ми не знали багатьох слів, пов'язаних з війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум'я військових дій. Коли перед очима кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, ми розуміємо, що вислів "Душу й тіло ми положим за нашу свободу" став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух. Вираз "Слава Україні - Героям слава" тепер набув нового змісту. Вже точно зрозуміло кому ці слова адресовані,і ні в кого немає сумніву, що ці герої - бійці ЗСУ, що зі зброєю в руках захищають Україну, лікарі, які повертають поранених з того світу, цивільні люди, які приєдналися до волонтерського руху. Слова  "Слава Україні - Героям слава" перестали бути просто вітанням - це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу. Будь-яка подія має початок і має кінець Ми повинні свято вірити, що на нашу землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш - добрий, щирий, відвертий, заслуговує на мир, злагоду, процвітання. 21 листопада в кожному місті нашої України проходять молебні за тими, хто віддав і продовжує віддавати своє життя за Україну, за її майбутнє.




четвер, листопада 16, 2023

Станем разом ми у коло, скільки друзів є довкола

З нагоди відзначення Міжнародного дня толерантності працівники бібліотеки "Преображенська" провели годину спілкування з учнями 4 класу школи № 43. Діти дізналися більше про значення слова "толерантність" і основні принципи терпимості. Усі бажаючі поділилися своїми думками з цього приводу. Наприкінці зустрічі бібліотекарі запропонували школярам записати на листочках клена слова, які у них асоціюються з толерантністю, а потім усі по черзі прикріпили їх до стовбура. В результаті колективної роботи вийшло "дерево толерантності".
Проведений захід показав наскільки важливо розуміти й поважати один одного, а також вдосконалювати вміння толерантного спілкування.

понеділок, листопада 13, 2023

Спогади про літо

В суботу у бібліотеці “Преображенська” в рамках гуртка “Майстерня чудових поробок” пройшов майстер-клас “Спогади про літо”. Бібліотекарі запропонували учасникам заходу виготовити яскраву мобіль-підвіску з паперових квітів. Такий виріб ми обрали невипадково. По-перше, цього дня, 11 листопада, відзначалося незвичайне свято - День орігамі. Усім відомо, що оригамі - це японське мистецтво складання фігурок, матеріалом для яких слугує папір. Відповідно, і квіти для підвіски ми виготовляли з кольорового паперу. По-друге, різнобарвні та яскраві квіточки у багатьох асоціюються з літом, радістю та щастям. І нам дуже хотілося, щоб діти взимку, дивлячись на свій виріб, відчували безтурботність та позитивні емоції. Проте, щоб створити таку красу, малечі довелося запастися терпінням, бо потрібно було виготовити багато дрібних елементів і поєднати їх в одне ціле. Та, зрештою, результат творчої роботи порадував усіх: і дітей, і дорослих. А сам майстер-клас посприяв розвитку естетичного смаку та творчих здібностей.