понеділок, січня 31, 2022

Книга місяця: січень 2022


У січні місяці лідерами за кількістю запитів стали наступні книжки:

Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер "Ґруффалятко"
Видавництво: Читаріум
Рекомендований вік: 3+
Кількість сторінок: 32
 Тато Ґруффало, щоб застерегти донечку від небезпек, розповідає їй про жахливу почвару, яка мешкає в чорному лісі, - страшнючу і кровожерну Мишару. Та стається все зовсім навпаки: маленьке допитливе Ґруффалятко хоче на власні очі побачити монстра і, коли татко засинає, самостійно вирушає в ліс на пошуки страховиська. 

Олександр Есаулов "Державна справа. Справа № 9"
Видавництво: Теза
Рекомендований вік: 10+
Кількість сторінок: 154
 Серія дитячих детективів від українського письменника Олександра Есаулова завжди користується великою популярністю серед наших читачів. Її героями є звичайнісінькі українські школярі з містечка Горобинівка - 
Льоха Холмс, Миха Ватсон і Настя Бонасьє. Невгамовна трійця полює на докази, вистежує лиходіїв та розкриває злочини, допомагаючи місцевій поліції. 
 "Державна справа" - дев'ята книга серії. В ній юні детективи з'ясовуватимуть, хто виготовляє і розповсюджує фальшиві гроші, які раптом з'явилися в їхньому містечку. Якщо вони цього не зроблять, то за ґратами може опинитися ні в чому не винна людина.


четвер, січня 27, 2022

Скорботна свічка пам'яті святої

 Сьогодні в Україні та світі вшановують жертв Голокосту. Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту визволили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. Цей табір став у сучасному світі символом Голокосту, геноциду та терору.   
  Голокост - це страшне і нелюдське явище, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин.
Брама Освенціма
Брама концтабору Аушвіц-Біркенау
 Початком Голокосту вважається січень 1933 року, коли до влади прийшов Гітлер. У своїй книзі «Майн Кампф» ("Моя боротьба") він обґрунтував антисемітську ідеологію партії (вороже ставлення до єврейського народу). Поступово євреї виключалися з державного, суспільного життя. Їх позбавляли можливості займатися своєю професією, виганяли зі шкіл, університетів. Апогею ця кампанія досягла в 1935 році, після прийняття «нюрнберзьких законів». В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року за наказом Геббельса відбулися єврейські погроми, які увійшли в історію під назвою «кришталевої ночі». 
Депортація євреїв, 1942 рік
  Другий етап Голокосту – 1939-1941 роки.     Він розпочався 1 вересня 1939 року. Нацисти   примушували євреїв носити особливі   позначки, збирали їх у гетто, відправляли в   трудові табори. Гетто – частина міста,   спеціально відведена для примусового   утримання євреїв з метою їх ізоляції та   подальшого знищення.
  Третій етап розпочався у 1941 році, разом з   нападом нацистської Німеччини на СРСР.   Вже 20 січня 1942 року в Берліні відбулася   конференція, на якій обговорювалися шляхи остаточного розв’ язання єврейського питання. «Остаточне розв’язання» за нацистськими методами – масові розстріли, табори знищення. Масові розстріли проводили спеціально створені зондеркоманди за   підтримки  СС та місцевої поліції.
Львівське гетто, 1942 рік
 Винищення євреїв, яке вже тривало в   Польщі  та інших окупованих нацистами   територіях, було розширене й на Україну. Як   відомо, одразу після окупації України   нацисти  розгорнули широку мережу гетто   (найбільшим  було Львівське), а згодом   почали масово розстрілювати єврейське   населення. Одними з найбільших і   найвідоміших були розстріли у Бабиному   Яру  в Києві, але знищення євреїв України   було  систематичними і повсюдними.
    
 За весь час німецької окупації у
Бабин Яр, 29 вересня 1941 року
Бабиному Яру було розстріляно 90–100 тисяч людей, з них десь 65–70 тисяч євреїв. У 1946 році на Нюрнберзькому процесі наводилася оцінка близько 100 тисяч осіб, згідно висновкам спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва.
 У часи Голокосту німецькі органи влади переслідували й інші етнічні групи через їхню гадану расову та біологічну меншовартість: ромів, людей з інвалідністю та деякі слов’янські народи. Інші групи зазнавали переслідувань на політичних, ідеологічних і поведінкових підставах. Серед них були комуністи, соціалісти, Свідки Єгови та гомосексуали. В цілому у період між 1933 і 1945 роками німцями та колабораціоністами було вбито більше 11 мільйонів чоловіків, жінок і дітей. Приблизно шість мільйонів з них були євреями.
 1 листопада 2005 року Генеральна асамблея ООН прийняла Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня.

 



суботу, січня 22, 2022

В єдності наша сила

  Сьогодні, 22 січня, в Україні відзначають День Соборності - свято єдиної (соборної) української держави. З цієї нагоди ми запропонували користувачам нашої бібліотеки дати відповідь на запитання "Що об'єднує Україну?". Вони залюбки поділилися своїми думками.



 

Снігова хмаринка

 Ось така невагома, пухнаста й весела снігова хмаринка вийшла у дітлахів, які сьогодні завітали до нашої "Майстерні чудових поробок".


четвер, січня 20, 2022

Пам'ятки кримськотатарської культури - частина спадщини українського народу


  
Українська та кримськотатарська культури глибоко переплітались впродовж століть. Живучи на одній території, наші народи ділили побут та культурні традиції один одного. До Дня Автономної Республіки Крим для всіх, хто хоче ознайомитися з пам'ятками кримськотатарської культури, які є частиною історії півострова, ми підготували презентацію. Запрошуємо до перегляду!

пʼятницю, січня 14, 2022

Дракон - казковий герой

  16 січня відзначатимуть День "Цінуйте дракона". Тому саме цього казкового героя ми запропонували виготовити учням 1-А класу спеціалізованої школи № 43, які сьогодні завітали на наш майстер-клас. Щоб працювати було цікавіше, матеріалом для аплікації ми обрали заздалегідь пофарбовану крупу. Робота з нею не лише виходить яскравою, а й прекрасно розробляє дрібну моторику рук та покращує рухову координацію дітей.  









 

суботу, січня 08, 2022

Зимові аплікації

  Брати наші менші потребують нашої турботи щодня, а взимку - особливо. Щоб нагадати про це, ми запропонували дітлахам, які сьогодні завітали до нашої "Майстерні чудових поробок", створити зимову аплікацію у вигляді годівнички. Її ми заселили різноманітними птахами й насипали для них усіляких зерняток, ягідок та насіннячка. Сподіваємося, що сьогоднішній майстер-клас був не тільки цікавим, а й корисним.




середу, січня 05, 2022

Святеє Різдво нам радість принесло

  Різво - одне з найулюбленіших та найочікуваніших свят. І неважливо, коли ви святкуєте його - 25 грудня чи 7 січня, одне залишається незмінним - очікування дива. А що краще створить атмосферу свята, як не чудова різвяна казка? Ми підготували для вас добірку книжок про Різдво, сповнених добра, щирості і казки. Тож вмощуйтесь зручніше, заваріть чай або какао, загорніться у теплу ковдру та відчуйте дотик дива. Воно зовсім поруч - в зворушливих історіях та ілюстраціях.