пʼятницю, грудня 30, 2022

Новорічні етюди

  Вже стало доброю традицією напередодні свят прикрашати вікна бібліотеки різнобарвними витинанками. Цього року віконний простір заполонили казкові звірята. А під патріотичною ялинкою, випромінюючи спокій і гармонію, влаштувалися кролики - символ Нового 2023 року. Нехай же прийдешній рік подарує і нам, українцям, душевний спокій та омріяну перемогу. А ще - впевненість у майбутньому і сили, щоб реалізувати все задумане. З Новим роком!









 

вівторок, грудня 27, 2022

Трилогія Бартімеуса

  Канікули - найкращий час, щоб поринути у читання, сповнене пригод, магії, дивовижних мандрів та цікавих персонажів. А що може бути краще, ніж одна захоплююча книга? Книжкова серія, яка складається з двійко-трійко, а то і більше книжок, завдяки чому можна довше не розлучатися з улюбленими героями. Тому запроваджуємо нову рубрику "Книжкові серії", де будемо знайомити вас з серіями книг, які є на поличках нашої бібліотеки. Сподіваємося, що кожен з вас знайде щось цікаве для себе. 
  Сьогодні до вашої уваги "Трилогія Бартімеуса" - підліткове фентезі від британського письменника Джонатана Страуда та українського видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА". Події відбуваються у сучасному альтернативному Лондоні, де правлять могутні маги, а поруч із звичайними людьми співіснують джини, сукуби, африти та інші магічні істоти. 

Книга 1. "Амулет Самарканда"

Дванадцятирічний Натанієль тільки-но починає свій шлях чарівника. Він потрапляє в учні до старого мага, але той не займається хлопчиком і вважає його повним нездарою. Прихована образа і бажання довести вчителю, що він помиляється, штовхають Натаніеля на ризикований вчинок. Підліток викликає цинічного та саркастичного джина Бартімеуса  і дає тому завдання - викрасти амулет у могутнього чарівника. Проте Натаніель навіть не здогадується, яку кашу заварює і чим це все обернеться для нього та інших...



 
Книга 2. "Око Голема"

Після подій першої книги минуло два роки. Натаніель тепер працює в міністерстві і допомає боротися з підпільною організацією "Спротив", яка хоче повалити владу чарівників. Саме в цей час місто починає трощити якась істота. Підозра падає на рух спротиву. Звісно, що амбіційний Натаніель спробує розібратися з цим, але для цього йому знову доведеться звернутися за допомогою до Бартімеуса. 

До речі, у другій книзі з'являється новий цікавий персонаж.




Книга 3. "Брама Птолемея"

Ця серія - саме той випадок, коли кожна наступна книга стає тільки краще. В фінальній частині на читачів чекають особистісний ріст героїв, динамічний перебіг подій, неочікувані повороти сюжету та грандіозна битва. 
Доля знову зведе воєдино головних героїв. Цього разу їм доведеться зіткнутися з  найбільшим злом в історії магії і одночасно поборотися з власними демонами.

Завітайте до бібліотеки - нам є що вам запропонувати!

понеділок, грудня 19, 2022

Новорічний годинник

  Нарешті після тривалої перерви продовжив свою роботу наш гурток "Майстерня чудових поробок". Напередодні свят ми запропонували дітлахам виготовити та оформити на власний смак святковий сувенір - новорічний годинник. 

Сподіваємося, що спільна творча діяльність подарувала дітлахам позитивні емоції та святковий настрій.

 

середу, грудня 14, 2022

Чорнобиль - хроніка важких днів

 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС . Ліквідатори - люди різного віку, національностей і професій. Упродовж 1986-1987 років вони працювали у небезпечній зоні позмінно: ті, що набирали максимально допустиму дозу радіації, поверталися додому, а на їх місце приїжджали інші.Про Чорнобильську катастрофу написано сотні книг, проте є ті, які дійсно варто прочитати - книги, що спонукають зупинитися і подумати. На полиці бібліотеки "Преображенська" привертає увагу цікава книга "Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи". Автори: Катерина Міхаліцина та Станіслав Дворницький.  Книга надрукована в 2020 році видавництвом Портал. 

В книзі читач може дізнатися про Чорнобиль, як місто, як атомну електростанцію, як Зону відчуження, як трагедію і як символ.  Чорнобиль показано в кількох вимірах: технічному, емоційному, природничому, політичному.
Чорнобильська зона відчуження. Закрита зона, яка сформована 1986 року після відселення місцевих мешканців.  Контрольно-пропускний пункт "Дитятки" - головна "брама" в чорнобильську зону відчуження. В'їзна стела  з колючим словом "Чорнобиль", від якого раптом стає мулько. Чорнобиль, або чорнобильник - народні назви полину звичайного. Саме з ними  пов'язують і назву міста. Проте інколи у зв'язку з цим згадують іще меланхленів (чорноодягнених) - стародавній народ Східної Європи, про який писав давньогрецький історик Геродот. На сторінках книги подається цікава історія міста. А про Чорнобиль-2 що відомо? І про нього є відомості. За 18 кілометрів від Чорнобиля розташовано Чорнобильську атомну станцію. І ось той самий четвертий енергоблок, ядерний реактор якого вибухнув у ніч із 25 на 26 квітня 1986 року і розділив світову історію на до та після Чорнобиля. Хто і як зупиняв потік радіоактивних частинок, який не дуже-то й можливо зупинити? Турбіністи, електрики, оператори машинного залу першими взялися гасити зруйнований реактор і дрібні пожежі, які виникали то тут, то там, розбирали завали, відключали апарати й системи, рятували те, що ще можна було врятувати. Ні в кого з них не було спеціального протирадіаційного захисту, крім звичайної форми. Людям ставало погано. Карети "швидкої" не встигали завозити людей до лікарень. Важко навіть уявити, через яке пекло пройшли ліквідатори. А ті, хто обслуговували АЕС одразу після аварії, літали на вертольотах, скидали з даху графіт, вивозили людей, захоронювали небезпечні об'єкти. Неначе безсмертні боги пірнали в шалений вогонь. Більшості з них уже давно немає. Вони померли від променевої хвороби, раку, лейкозу та інших підступних недуг. На знак їхньої мужності й самовідданої праці 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Гортаючи сторінки, можна узнати факти про ядерну зброю, радіацію, техніку, яка брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. А ще про "рудий" ліс, про проект"Укриття" і багато ще цікавої інформації. Зокрема, про основні технічні причини аварії на ЧАЕС. Є розділ "Об'єкти зони відчуження". І як підсумок "Наслідки чорнобильської катастрофи". Корисним буде і розділ "Основні джерела, використані в роботі над книжкою": книжки, статті в інтернеті, сайти, відео на платформі Youtube. Книгу "Реактори не вибухають" не можна прочитати за один раз. Дуже багато інформації, ілюстрацій від студії "seri|graph". Можна вважати це видання як данину шани героям, які вистояли в чорнобильському жахітті, які поверталися додому і жили, як уміли. Навіть не завжди одержували обіцяне "за службу". І багато тих, хто пішов у вічність. Низький уклін їм за їх героїзм, самовідданість та мужність! Шануємо, пам'ятаємо!  З книгою можна ознайомитися в бібліотеці "Преображенська" кожного дня з 9.00 до 17.30 (крім п'ятниці та неділі).


понеділок, грудня 12, 2022

Оптимістка, що вірить в дива

  12 грудня - день народження Надійки Гербіш. Вона відома широкому загалу як талановита українська письменниця та журналістка. Та ці професії ніяк не обмежують широке коло діяльності авторки. Вона вже встигла попрацювати на багатьох посадах, а також позайматися найрізноманітнішими справами. Це і перекладацька діяльність, яка тісно пов’язана з вищою освітою Надійки, оскільки вона вільно володіє англійською мовою після закінчення Київського національного лінгвістичного університету. У її перекладацькому доробку - понад десяток книжок, у тому числі мемуари Джорджа Буша-молодшого та біографія Стіва Джобса. Також Гербіш обіймала посаду головного редактора, ведучої телевізійних програм, прес-секретаря. 
 Себе Надійка називає оптимісткою, що вірить в дива, а свою роботу - оплачуваним хобі. Окрім написання книг, вона ще на професійному рівні займається фотографією, цікавиться музикою, є активною блогеркою, пригодошукачкою та мандрівницею.
  Книги письменниці стали українськими бестселерами й були відзначені національними й міжнародними нагородами. Її історії - чуттєві та щирі, вони вчать любові, співпереживанню, підтримці рідних та близьких, а деякі з них - делікатно порушують доволі травматичні історичні теми. Кілька дитячих книжок вийшли також шрифтом Брайля та видані в аудіо-форматі для використання в програмах інклюзивної освіти. 
  Відвідувачі нашої бібліотеки теж мають змогу познайомитися з творами Надійки Гербіш. Користуючись нагодою, хочемо представити їх вашій увазі.





 А ви вже читали книжки Надійки Гербіш? Запрошуємо до читання!

середу, грудня 07, 2022

Новинки для підлітків

 Про що цікаво читати підліткам? Звичайно ж про інших підлітків. Про такі ж проблеми, з якими вони стикаються: перше кохання, дружба та зрада, конфлікти з батьками, вчителями, однолітками, пошук свого місця у житті. Такі книги дають змогу юним читачам разом з книжковими героями пережити різні емоції, набути досвіду, знайти відповіді на важливі для себе питання. Головне - відшукати саме свою книгу. Тож сьогодні хочемо познайомити вас з підлітковими новинками, що з‘явилися у нас в бібліотеці. Можливо, серед них є книга, що буде актуальною саме для вас. 









Цікавого читання!



 

пʼятницю, грудня 02, 2022

Бібліотечні новинки про пухнастиків

Котики - то любов. Їх обожнюють як діти, так і дорослі. Тож цього разу ми вирішили виділити окрему групу бібліотечних новинок, присвячену саме цим пухнастикам.





Запрошуємо до читання!






 

вівторок, листопада 29, 2022

Новинки

Продовжуємо знайомити вас, любі читачі, з книжковими новинками, які чекають на вас на полицях нашої бібліотеки.










Завжди раді бачити вас у нашій бібліотеці!
















вівторок, листопада 22, 2022

Новинки для наймолодших читайликів

Як і обіцяли, продовжуємо знайомити вас з бібліотечними новинками. Цього разу до вашої уваги книжечки для дошкільнят.









Запрошуємо до читання!